Łączna liczba wyświetleń

środa, 27 października 2010

Cechy charakteru w Sims 3 - omówienie.

Wegetarianin
Taki Sim zamiast, niektórych potraw przyrządza ich wegetariańskie odpowiedniki, np. hot dog z tofu, spaghetti z sosem warzywnym. Takie potrawy oprócz nazwy niczym się nie różnią, a Sim nie dostaje żadnego dodatkowego nastrójnika.
Zdolny ogrodnik
Sim posiadający cechę „zdolny ogrodnik" może szybciej rozwijać umiejętności ogrodnicze. Jego cecha sprawia, że rośliny, którymi się zajmuje rosną szybciej i częściej wydają plony, może także ożywiać obumarłe już rośliny, a także rozmawiać z roślinami.
Oszczędny
Oszczędny Sim może przeszukiwać sieć w poszukiwaniu talonów, a także wycinać talony z gazety. Takie talony są na wszystko zaczynając od jedzenia skończywszy na zniżkach na masaże w Spa.
Komputerowiec
Simy z cechą komputerowiec, mogą dodatkowo zarabiać hackując w sieci, i to całkiem sporo. Opcja hakuj jest dostępna w nocy do godziny 7.00.
Ambitny i wygadany
Jeżeli Sim ma cechę ambitny może liczyć na szybszy awans w pracy. Sim z taką cechą posiada dodatkowe interakcje wobec swojego szefa: poproś o podwyżkę i poproś o awans. Taka interakcja przynosi najlepsze efekty jeżeli Sim jest w dobrych stosunkach z szefem, a tutaj może przydać nam się np. posiadanie takiej cechy ja wygadany. Wygadany Sim posiada dodatkową interakcję, podczas swojej pracy: podlizuj się szefowi. Dzięki temu w krótkim czasie przełożony naszego Sima może stać się jego najlepszym przyjacielem.
Jeżeli ambitny Sim długo nie awansuje lub też nie rozwija swoich umiejętności otrzymuje negatywny nastrójnik: brak postępu.

Pasożyt
W sumie z nazwy niezbyt fajna cecha, ale przynosi pewne korzyści. Otóż, jeżeli mamy Sima-Pasożyta, to możemy wyłudzać jedzenie, ale także duże lub niewielkie sumy pieniędzy od innych Simów. Oczywiście czasem możemy się spotkać z odmową, albo dostać 1 simoleona.  Czasem taka cecha u Sima może się okazać przydatna, np. jeśli Simowi brakuje akurat pieniędzy, a my nie chcemy korzystać z kodów.
Mól książkowy
Jeśli nasz Sim jest molem książkowym to czyta książki szybciej od innych, poza tym będzie lepszym pisarzem niżeli inne Simy i szybciej odrabia swoje prace domowe. Mól książkowy może także dołączyć do Klubu Czytelnika i dostawać losowe książki raz na tydzień tylko za opłatą wpisową. W każdej chwili może też zrezygnować ze swojego członkostwa. Taki Sim czerpie więcej zabawy z czytania książek.
Nieokrzesany
Taki Sim może próbować pocałować lub oświadczyć się innemu Simowi, zanim ich wzajemne relacje osiągną wymagany poziom, np. zaraz po poznaniu danej osoby. Oczywiście taka interakcja spotka się z negatywną odpowiedzią drugiego Sima. Nieokrzesany Sim posiada kilka dodatkowych interakcji, np. zamiast brać prysznic, może obmywać się gąbką przy umywalce, może wyśmiewać się z innych Simów, a także ich obrażać. Ma dodatkową opcję pisania nieodpowiednich wiadomości na forum, a kiedy nikt nie odpowie czuje się rozczarowany o czym powiadamia nas negatywny 24 godzinny nastrójnik. Poza tym czasem może ubrać się nieodpowiednio do okazji.
Pracoholik
Simowi-pracoholicy mają kilka dodatkowych interakcji w zw. ze swoją cechą. Mogą np. zadzwonić i sprawdzić co w pracy, a potem pracować nad aktualnymi sprawami z nią związanymi, albo też po prostu pracować w domu przez 2, 4 godziny lub bez końca. W oby dwu przypadkach rośnie ocena pracy Sima, a tym samym zbliża się on do awansu. Poza tym taki Sim otrzymuje dodatkowe nastrójniki pozytywny, kiedy znajduje się w pracy lub też negatywny, kiedy pracę opuszcza.
Pechowiec
Sim-Pechowiec może co jakiś czas dostawać negatywny 24 godz. nastrójnik. Ale bycie pechowcem ma też swoje zalety, otóż taki Sim ma nikłe szanse na śmierć inną niżeli taka ze starości, a to dlatego, że kiedy przybywa Mroczny Kosiarz po prostu żal mu naszego Sima i daruje mu życie.
Romantyk
Czasami bywało tak, że grając w Simsy miałam problem z interakcją „zaproponuj małżeństwo", tzn. w ogóle się nie chciała pojawić, albo trzeba się było nieźle namęczyć. Taki problem można rozwiązać w bardzo prosty sposób po prostu dajemy naszemu Simowi cechę: ROMANTYK i mamy dostępne od razu wszystkie romantyczne interakcje.
Kleptoman
Bardzo „fajna" cecha w grze. Kleptoman może ukraść dziennie maksymalnie 3 rzeczy (po godzinie 19.00), aby to zrobić musi być zupełnie sam w pokoju, z którego chce coś zwinąć. Możemy wybrać tylko pokój w którym coś ukradnie, samej rzeczy już niestety nie. Potem nasz Sim-Kleptoman może oddać ukradzione przedmioty, wystarczy kliknąć na skrzynkę pocztową. Otrzyma on potem 8 godz. pozytywny nastrójnik.

Następne cechy charakteru Simów już niebawem :).
Szukałam filmiku na którym byłyby pokazane wszystkie cechy ale niestety nie znalazłam, pomyślałam że wybiorę jedną cechę  charakteru z tych powyżej wybrałam - Kleptoman.
Miłego oglądania !.

http://www.youtube.com/watch?v=8VwnlzJ0LhI

I jeszcze pare zdjęć:

Mól książkowy :

Zdolny ogrodnik:
                                                                                                                      Patsi <3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz